Політика Обміну Даними
- Деталі
Дані досліджень повинні бути широко доступні для дослідницької спільноти, щоб продемонструвати надійність та валідність досліджень, представлених у журналі, заохотити реплікацію результатів та надати спільноті можливості для навчання. Така прозорість покращує якість науки та приносить користь не лише ширшій дослідницькій спільноті, а й самим дослідникам, збільшуючи їхній вплив та підвищуючи рівень цитування.
Короткий опис політики для авторів
Публікуючись у журналі, авторам рекомендується надавати доступ до дослідницьких даних, що підтверджують їхні публікації, але вони не зобов'язані цього робити. Бажаним методом обміну даними є використання репозиторіїв. Рішення про публікацію не залежатиме від того, чи поділяться автори своїми дослідницькими даними. Крім того, журнал заохочує авторів цитувати будь-які загальнодоступні дослідницькі дані у своєму списку літератури.
Визначення дослідницьких даних
Ця політика застосовується до дослідницьких даних, які знадобляться для перевірки результатів досліджень, про які повідомляється у статтях, опублікованих у журналі. Дослідницькі дані включають дані, надані авторами для дослідження, про яке повідомляється («первинні дані»), дані з інших джерел, які повторно використовуються або аналізуються авторами у їхньому дослідженні («вторинні дані»), та будь-які інші матеріали, які можуть знадобитися для відтворення або реплікації результатів. Дослідницькі дані включають будь-які записані фактичні матеріали, що використовуються для отримання результатів у цифровій та нецифровій формі. Це може включати (але не обмежується) табличні дані, код, зображення, аудіо, анкети, документи, відео, необроблені та/або оброблені дані.
Авторам рекомендується ділитися будь-якими даними, які були отримані авторами для отримання результатів (тобто первинними даними), та належним чином цитувати будь-які повторно використані або проаналізовані дані (тобто вторинні дані), як зазначено в розділі «Цитування даних» нижче.
Визначення винятків
Дані досліджень, які не потрібні для перевірки результатів, наведених у статтях, не підпадають під дію цієї політики. Ця політика не вимагає публічного обміну кількісними або якісними даними, що є персональними або конфіденційними. Політика також не вимагає публічного обміну будь-якими іншими конфіденційними даними або даними, на які поширюються інші законні обмеження щодо публічного доступу. Альтернативи публічному обміну конфіденційними або персональними даними включають:
a) Розміщення дослідницьких даних у сховищах з контрольованим доступом;
b) Анонімізація або деідентифікація даних перед їх публічним поширенням;
c) Обмін лише метаданими щодо дослідницьких даних;
г) Викладення процедур доступу до ваших дослідницьких даних у вашій статті та управління запитами на доступ до даних від інших дослідників.
Ембарго
Ембарго на обмін даними застосовується до даних, які автори бажають оприлюднити відповідно до цієї політики, і дозволяється за згодою редактора(ів). Якщо ваші дані не можуть бути опубліковані після публікації (наприклад, якщо набір даних не може бути опублікований до завершення фінансованого дослідницького проекту), головний редактор може дозволити публікацію набору даних з певним періодом ембарго – таким чином, дані будуть безпечно розміщені в репозиторії, але інші особи не матимуть доступу до даних до часу, зазначеного в ембарго. Стандартне ембарго на обмін даними становить до 12 місяців.
Додаткові матеріали
Дослідникам не рекомендується використовувати додаткові матеріали для публікації своїх даних, оскільки це обмежить доступ до наборів даних. Авторам рекомендується забезпечити, щоб їхні набори даних були або розміщені в загальнодоступних репозиторіях (де це можливо та доречно), або представлені в основному рукописі.
Репозиторії даних
Бажаним механізмом обміну дослідницькими даними є використання репозиторіїв даних. Будь ласка, дивіться https://www.re3data.org/ , https://fairsharing.org/ або https://repositoryfinder.datacite.org/ для отримання допомоги у пошуку репозиторіїв дослідницьких даних. Якщо немає інших вимог політики установи чи спонсора, дослідницькі дані слід подавати до спеціалізованих, визнаних спільнотою репозиторіїв, якщо це можливо, або до репозиторіїв загального призначення (таких як Dryad, figShare або Zenodo), якщо відповідний ресурс спільноти недоступний. Ми наполегливо рекомендуємо використовувати репозиторії, сертифіковані CoreTrustSeal .
Цитування даних
Журнал заохочує авторів цитувати будь-які загальнодоступні дослідницькі дані у своєму списку літератури. Посилання на набори даних (цитування даних) повинні містити постійний ідентифікатор (наприклад, DOI). Цитування наборів даних, коли вони з'являються у списку літератури, повинні містити мінімальну інформацію, рекомендовану DataCite, та відповідати стилю журналу.
Ліцензування даних
Журнал заохочує розміщувати дослідницькі дані за відкритими ліцензіями, які дозволяють їх вільне повторне використання. Вашим даним слід призначити постійний ідентифікатор (наприклад, DOI), щоб гарантувати збереження посилання навіть у разі переміщення набору даних на інший веб-сайт. Журнал не вимагає застосування певних ліцензій на дослідницькі дані, оскільки дослідницькі дані зберігаються у сторонніх репозиторіях. Видавець журналу не претендує на авторські права на дослідницькі дані.