Процес Рецензування

 Для забезпечення високої якості статей використовується система рецензування для оцінки якості рукопису, поданого до журналу.

Редактор(и) оцінює(ють) відповідність рукопису тематиці журналу. Якщо рукопис не відповідає тематиці журналу, автора, з яким ведеться листування, протягом п'яти робочих днів повідомляють про те, що поданий рукопис відхилено.

Редактор(и) оцінює(ють), чи відповідає рукопис шаблону форматування. Якщо рукопис не відповідає шаблону форматування, автору-кореспонденту рекомендується ретельно відформатувати рукопис перед його рецензуванням.

Рецензента(ів) призначає(ють) редактор(и). У процесі рецензування беруть участь незалежні дослідники у відповідній галузі досліджень, які оцінюють подані рукописи на оригінальність, достовірність та значущість, щоб допомогти редакторам визначити, чи слід опублікувати рукопис.

Рецензент повинен погодитися або відхилити запрошення на рецензування рукопису протягом п'яти робочих днів.

Якщо рукопис погоджено, його разом із формою рецензії пересилається рецензенту(ам). Рецензент(и) повинен(і) переглянути рукопис, заповнити форму рецензії та надіслати її редактору(ам).

Журнал використовує закриту систему подвійного сліпого рецензування (особи автора(ів) та рецензента(ів) не розголошуються). Надіслані рукописи рецензуються одним або кількома експертами.

Рецензент(и) обирається(ються) на основі його(їх) наукового досвіду. Рецензенти, запрошені редактором(ами) журналу, повинні розкрити будь-який потенційний конфлікт інтересів, який вони можуть мати стосовно рукопису або автора(ів). В іншому випадку рецензент(и) повинен(і) відмовитися від запрошення рецензувати рукопис.

Рецензенту(ам) рекомендується завершити рецензування (заповнити форму рецензії та надіслати її редактору(ам)) протягом 21 дня (15 робочих днів).

Рецензентам рекомендується давати рекомендації щодо того, чи слід прийняти, переглянути (незначне чи суттєве перегляд) або відхилити рукопис, включаючи примітки рецензента щодо оригінальності та актуальності представленої роботи, експериментального та/або теоретичного підходу до обговорюваної проблеми, сильних та слабких сторін методів, використаних автором(ами), достовірності результатів та обґрунтованості висновків, організації рукопису, обговорення найбільш релевантної літератури з теми тощо.

Якщо рецензія містить рекомендацію щодо перегляду рукопису, редактор(и) надсилає(ють) рецензію автору разом із пропозицією врахувати рекомендації (примітки) рецензента(ів). Очікується, що автор(и) повторно подасть(ють) переглянутий рукопис протягом 30 днів (22 робочих днів) із зазначенням усіх виправлень, внесених автором(ами). Перероблений рукопис надсилається рецензенту(ам). Рецензент(и) ретельно перевіряє(ють) переглянутий рукопис та рекомендує, чи слід рукопис прийняти, переглянути ще раз (незначне перегляд або суттєве перегляд) або відхилити, включаючи примітки рецензента.

У разі незгоди з примітками рецензента, автор(и) рукопису подає(ють) вичерпну відповідь на примітки рецензента редактору(ам). Редактори розглядають відповідь автора на примітки рецензента. Це може призвести до призначення нового(их) рецензента(ів) для рукопису. В іншому випадку редактори заохочують авторів до перегляду рукопису відповідно до приміток рецензента.

Як неодноразова незгода автора з примітками рецензента, так і нездатність (небажання) автора врахувати примітки рецензента може призвести до відхилення рукопису редактором(ами).

Якщо рецензент рекомендує відхилити рукопис, редактор(и) ретельно перевіряють примітки рецензента, що може призвести до призначення нового рецензента(ів) для рукопису або до відхилення рукопису.

Після того, як редактор(и) прийняли рішення про прийняття рукопису до публікації, вони повідомляють про це автора, з яким вони ведуть переписку, та уточнюють подальші терміни публікації.

Пріоритет публікації рукопису визначається датою його подання.

Повні відгуки (форма відгуку, заповнена рецензентом) зберігаються протягом 2 років.